Romāns Vanags
Mākslinieciskais vadītājs
Absolvējis Emīla Dārziņa speciālo mūzikas skolu un Jāzepa Vītola Latvijas valsts konservatorijas (šobrīd – Latvijas Mūzikas akadēmijas) Kora un orķestra diriģēšanas nodaļu, iegūstot diplomus kora diriģēšanā un mūzikas pedagoģijā. Apguvis arī simfoniskā orķestra diriģēšanu. 2003. gadā ieguvis profesionālā maģistra grādu mūzikā.
Romāna Vanaga profesionālās aktivitātes saistītas ar diriģēšanu un pedagoģiju. No 1984 līdz 2004. gadam viņš bijis skolotāju kora "Vanema" galvenais diriģents; kopš 1990 ir Latvijas Universitātes sieviešu kora "Minjona" galvenais diriģents. No 1987. gada ir Jāzepa Mediņa Mūzikas skolas zēnu kora galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs un no 1990 līdz 1993. gadam strādājis ar Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas simfonisko orķestri. Kopš 2005. gada viņš ir Diriģēšanas katedras vadītājs un Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors.
Romāns Vanags organizējis vairākus meistarkursus diriģēšanā dažādās pasaules valstīs, kā arī darbojies daudzu koru konkursu žūrijā. Viņš bijis Latviešu Dziesmu svētku virsdiriģents (1993., 1998, 2001., 2003., 2008.) un Jauniešu Dziesmu svētku virsdiriģents (1995., 2000., 2005., 2010.). No 2004. gada Romāns Vanags ir UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas priekšsēdētājs jautājumos par Latviešu Dziesmu un Deju svētkiem.
Romāna Vanaga diriģētie kori guvuši balvas starptautiskos konkursos (Areco, Debrecenā, Tūrā, Varnā, u.c.) un uzstājušies daudzās pasaules valstīs. 2008. gadā Romāns Vanags saņēmis augstāko Latvijas valsts apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni.
Evija Vanaga
Kormeistare
Absolvējusi Ventspils mūzikas vidusskolas pianistu un diriģēšanas klasi, kā arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, iegūstot bakalaura grādu mūzikas pedagoģijā un mākslas maģistra grādu.
Strādājot Rīgas 6. vidusskolā, vadījusi meiteņu kori „Mirklis”, kas 2000. gadā E.Vanagas vadībā izcīnīja 1. vietu X Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Strādājusi arī kā lektore Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Mūzikas pedagoģijas nodaļā. Tāpat E.Vanaga ir vadījusi meistarklases kora dziedāšanā St.Cecila konservatorijā Romā un Džuzepes Verdi konservatorijā Milānā (Itālija).
Šobrīd strādā Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā, kur pasniedz solo dziedāšanu un ir kormeistare un koncertmeistare zēnu korim. Kopš 2001. gada E.Vanaga ir LU sieviešu kora "Minjona" kormeistare.
Elīna Auziņa - Baiguševa
Absolvējusi Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas koledžas kordiriģēšanas nodaļu, 2004. gadā - Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas A.Veismaņa kordiriģēšanas klasi, un 2006. gadā - Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistratūrā prof. J.Lindenberga kordiriģēšanas klasi.
Elīna Auziņa-Baiguševa ilgstoši strādā Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolā par mūzikas teorētisko priekšmetu un dziedāšanas pedagogu.
Kopš 2003. gada E.Auziņa-Baiguševa ir LU sieviešu kora "Minjona" kormeistare, bijusi arī jauktā kora "Liesma" diriģente. Daudzkārtīgi piedalījusies Baha akadēmijas Festivāla kora projektos Štutgartē, kā arī papildinājusi zināšanas mūzikas pedagoģijā kursos "Elementārā muzicēšana. Jaunrades prieks."
Ilze Dzērve
Kora ilggadējā koncertmeistare Ilze Dzērve ar "Minjonu" strādā kopš 1978. gada.
Jau vidusskolas laikā, apgūstot klavierspēles pamatus, uzsākusi koncertmeistares gaitas. Augstāko muzikālo izglītību ieguvusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (tolaik – Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijā), kur aktīvi sāka pildīt arī koncertmeistares pienākumus, strādājot kopā ar topošajiem diriģentiem, čellistiem, trompetistiem, sitamo instrumentu speciālistiem, spēlējusi dažādos kameransambļos, sadarbojas ar orķestru māksliniekiem.
Kopš 2003. gada Ilze Dzērve ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docente. Ilgus gadus strādā arī Em.Dārziņa mūzikas vidusskolā, kur ir čello klases koncertmeistare. Jau pirms kora “Minjona” dibināšanas sākusi strādāt kopā ar LU jaukto kori “Juventus” un vīru kori “Dziedonis”.
Kopā ar koriem, topošajiem mūziķiem un profesionāliem mūzikas māksliniekiem piedalījusies konkursos, festivālos un uzstājusies Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā, Vācijā, Šveicē, Francijā, Spānijā, Itālijā, Krievijā, Kanādā, ASV, Japānā un citur.
Koncertmeistares sniegumu un profesionālo ieguldījumu augsti spēj novērtēt ne tikai jaunie mūziķi un studenti, amatiermākslas kolektīvi un mūzikas auditorija, bet arī citi nozares profesionāļi un vadošās valsts pārvaldes iestādes.
-
Kalendārs
-
Diskogrāfija
- Koncertos
- Dažādos pasākumos tepat Latvijā
- XVI Baltijas valstu Studentu dziesmu un deju svētkos Lietuvā
- Kora 35 gadu jubilejas koncerts LU Lielajā aulā
- Prof.G.Dimitrov 31.Starptautiskajā koru konkursā Bulgārijā
- XXIV Vispārējos latviešu Dziesmu un XIV Deju svētkos
- XVII Starptautiskajā koru festivālā "La Fabbrica del Canto" Itālijā
- Dziesmu svētkus gaidot
- 55. Starptautiskajā polifonijas konkursā "Guido d'Arezzo" Itālijā
- XV Baltijas valstu Studentu dziesmu un deju svētkos Igaunijā
-
Kontakti
-
Jautā mums
-
Ziņojumi dalībniekiem
-
Draugi un atbalstītāji
-
News